carlos59190 carlos59190
  • 21-09-2022
  • Mathematics
contestada

Kristen bought 4 packages of toilet paper and 2 packages of paper towels. She paid a
total of $100, and paper towels cost $7.00 less than the toilet paper. What would the
cost of 1 package of toilet paper and 1 package of paper towel?

Respuesta :

Otras preguntas

How to find the slope of a line parependicualr to another lie]?
¿Cómo se llama el volcán que está al sur de la ciudad?
PLZ HELP PLZZZZZZZZZZZZZZZZAnton bakes 36 cookies. He gives cookies to each of his 3 friends. Let c represent the number of cookies he gives each friend. Wh
Elements are different because their atoms contain different numbers of
Generate an integer. Explain the meaning of zero. Drop of 200 feet
which of the following representations shows how one variable changes in response to another variable? models line graphs pie charts complex systems
Individuals with damage to the inferior prefrontal cortex are likely to show:
How do huron gender and family relations seem to differ from those of europeans?
Answer the questions that aren't covered please? Thanks
Kamilah bought twice as many pounds of apples as Jenna, who bought 43 7 pounds. Jenna calculates that Kamilah bought 63 7 pounds. Is Jenna correct? Explain ho