1265221 1265221
  • 23-09-2022
  • Mathematics
contestada

Sarah bought snacks for her team's practice. She bought a bag of chips for $1.56 and a 20-pack of juice bottles. The total cost before tax was $33.96. Write and solve an equation which can be used to determine jj, how much each bottle of juice cost.

Respuesta :

Otras preguntas

If you are folding towels that have just come out of the laundry while watching television, you may find that you don't have to pay much attention to the proces
Which statement explains one way that companies that are helpful
What is the equation of the line that passes through the points (2, –1) and (6, 1)? A.y=1/2x -2 B.y=2x-5 C.y=-1/2x-1 D. y=-2x-3
evaluate (8^9)-(6^7)​
what is the y-interceptof the line shown?​
int(1 \(1 + {e}^{x} )​
States with the largest populations _____.
if there should be limits to public art, who should set and enforce them?
A building is in the shape of a square pyramid each side of the base is 54 M long and the height is 260 M what is the volume of the building
If you do not have enough time to complete a full workout, you should: O A. Cut the cool-down portion short. O B. Cut the warm-up portion short. O C. Cut the ex