marianccs2001 marianccs2001
  • 25-09-2022
  • Mathematics
contestada

8 more than negative 10

Respuesta :

Otras preguntas

A 120 watt light bulb uses about 0.1 kilowatt of electricity per hour.if electricity costs $0.20 per kilowatt hour how much does it cost to have a bulb on for a
What is cyber bullying
What effect did the Montgomery bus boycott have?
The fact that money can withstand the wear and tear that comes from being used over and over again is a measure of its portability. currency. durability. unifor
matt is raking leaves for his neighbors.it takes him 7/8 hour to rake the leaves in one lawn.how long will it take matt to rake the leaves for 6 neighbors?write
what group of Americans sought religious freedom in the west
At basketball practice you made 21 out of 80 shots. Which choice is closest to the percentage of shots you made? 20% 25% 30% 40%
Which sentence uses all its subject pronouns correctly? A. Us and Paul go fishing on the weekends with our dads. B. Mom and her enjoy going out to dinner. C
Which do you think has a higher caloric value per serving, fats or carbohydrates (sugars and starch)?
Jack spends 1 and a quarter as long on his homework as Jill. Last week Jill spent 9 and three quarters of a hour on his homework. How long did Jack take??? Writ