lgarc107
lgarc107 lgarc107
  • 21-10-2022
  • Mathematics
contestada


14. In exercise 13, suppose grapes cost
$2.35 per pound, oranges cost $0.99 per
pound, and apples cost $1.65 per pound.
Estimate how much Adrian paid for all
the fruit.

Respuesta :

Otras preguntas

Explain why individuals may be more vulnerable to infections
The mass of the sun is about 2x10^27 metric tons or 2x10^30 kilograms. How many kilograms are in one metric ton
What is the best benefit the body receives from caridorespiratory fitness? a. It reduces the amount of mental illnessB. It increases waste removal from the bod
What mass of nitrogen dioxide, NO2, would be produced by the decomposition of 75.0 g of copper (II) nitrate?
El pelicano tiene un ____ muy largo
What part did tariffs play in european expansion in the late 1800s?
Elige la forma correcta de gustar. Mis amigos ________ las papas fritas. les gusta les gustan le gusta le gustan Save
The importance of the lungs in the circulatory system is that they are responsible for
The label on a bottle of water indicates the bottle contains 455 mL of water. How many liters of water are in the bottle?
What is the most common health problem associated with consumption of too much sodium?