Bizardvark Bizardvark
  • 21-10-2022
  • Mathematics
contestada

Jamie buys 3 snacks and 2 bottles of juice. Each snack costs $0.75, and each bottle of juice costs j dollars. The total cost of the snacks and bottles of juice is $6.75. Which of the following equations could be used to find the cost of a bottle of juice, in dollars?

Respuesta :

Otras preguntas

for the freckles trait, having freckles (F) is dominant while no freckles (f) is recessive. What will someone that is Ff look like?
Molinas pair of ski boots and skis have a mass of 6 kilograms what is the mass of one ski boot and one ski
what is 243.56 rounded to the nearest tenth
Jenny picked 25 roses. She gave away 10 roses. What percent of the roses did Jenny give away?
How did the U.S. government respond to Nazi persecution of the Jews during World War II? (5 points)
Describe the Union military strategy that was executed during the Civil War.
Essay "The most beautiful wedding traditions and customs in Moldova"
How long does it take for water/liquids to pass through your body?
To establish the Intermediate Nuclear Forces Treaty, Reagan negotiated with A. Yeltsin. B. Gorbachev. C. Khomeini. D. Brzezinski.
How did World War I and its aftermath contribute to the rise of fascism in Europe in the 1920s?