ljackson2670 ljackson2670
  • 25-10-2022
  • Mathematics
contestada

5 tons of rocks cost $7,000.00. What is the price per pound ??

Respuesta :

Otras preguntas

Find the mean distance (○` 3′○)
Determine the vertical asymptote for the rational function f(x) = x - 4 over 2x - 3
y/2 - 1/5 = 2 - y/3 please tell me this asap ​
Which type of research did April Bell recommend for companies with a limited research budget?
Customers of a phone company can choose between two service plans for long distance calls. The first plan has a $28 monthly fee and charges an additional $0.09
What is the difference between 6^ and ^ 6 ?
Plot the complex number —4 – 8i on the axes below.
How can regular participation in physical activity improve an individual's overall health? A. Regular participation in physical activity reduces the risk of dev
Simplify the following expression. (3m/4-2)+8 A. 8m/4 B. 9m/4 C. 3m+24/4 D. 3m+28/4
Commonly Confused Words For each of the following sentences, circle the correct word choice: 1. We discussed the multiple literary (illusions/allusions) within