trashawalters trashawalters
  • 26-10-2022
  • Mathematics
contestada

If 12 gallons of premium gas cost $40.68, what is the cost of one gallon of gas ?

Respuesta :

Otras preguntas

What are coordinate of (2,-3) when it is reflected over X axis.
Escoge la mejor respuesta para completar la frase. A Carlos y a Sofía ____ _____ la tortilla española.
Sean received both the 5th highest and the 5th lowest mark in the class. How many students are there in the class?.
Which triangle congruence postulates can be used to prove that Triangle ABD is congruent to Triangle CDB in Rectangle ABCD?
What is the gradient?
if a big person and a small person run up the stairs at the same time who has more force
plssssssssssssssssssssssss​
Which event organized peace between germany and the allied forces at the end of world war i?.
Iqbal and Sachin have bookshelves of the same size and holding books of the same sizes. Iqbal's shelf is 7/8 full and Sachin's shelf is 12/15 full. If 351 more
this is the quiz I was talking abt