IUlawyer3905 IUlawyer3905
  • 21-11-2022
  • Business
contestada

a company has established 5 pounds of material j at $4 per pound as the standard for the material in its product z. the company has just produced 1,200 units of this product, using 6,200 pounds of material j that cost $23,580.the direct materials price variance is:

Respuesta :

Otras preguntas

How many lines does a limerick contain? 4 14 8 5
How do the groups of the periodic table correspond
why did hitler go after austria, rhineland, and czechoslovakia
Accountants need not worry about calculations based upon the concept of the time value of money. Is this true or false?
<p>Necesito hacer una carta en ingles en pasado simple nivel 1</p>
Who controlled New York before it became an English colony in 1664?
Simplify the expression. (9 – 6)2 + 62 A. 225 B.9 C.45 D.36
Measurements of a plant's growth over a two-week period represent a. qualitative data. b. variables. c. hypotheses. d. quantitative data
Which set of ordered pairs is a linear function?O A) (-2, -1), (0, 1), (2, 1), (4, 1)O B) 12, 1), (0,1), (2, 1), (4,-1)O C (-2, -1), (0, 1), (2,-1), (4, 1)O D (
how many calories in a pound