mariandradee1999 mariandradee1999
  • 22-11-2022
  • Mathematics
contestada

Juice A cost 0.10 more then per ounce than juice B. Ifa 12 ounce of juice A costs $564 what is the cost per ounce of juice B

Respuesta :

Otras preguntas

0.5 mole of Na2SO4 x 10 H2O consists of what​
what kind of indicator is the level of air pollution in a city​
Kelsey deposited $3,600 in a bank account with annual interest rate 4.25%. How much interest was earned in 5 years?
Determine which of the following mappings are functions. If the relation is not a function, indicate why it is not.
I need to write a paragraph about: in 50 words or fewer, explain whether you think society has a positive or negative influence on drug usage. help mee please
write each equatiom as a single power of 10​
How should you live? A hope for the best and expect the best. B hopes for the best and expects the worst. C hope for the worst and expect the best. D hope for t
write a paragraph about how your famliy share housework/household chores
Suppose u and v are orthogonal vectors with ||u|| =5 ||u||= 1/2 ||v||, find ||u+v||.help pleas I will give you 15 points ​
Help me please…………………..