cmarion87
cmarion87 cmarion87
  • 23-11-2022
  • Mathematics
contestada

(Write as a fraction. No spaces in your answer) What is the unit rate for $12 for 3 paperback books?

Respuesta :

Otras preguntas

Two numbers are in a ratio of 7:4. Their sum to s 220. Find the biggest number. Show your reasoning.
How much did a zipper cost in the 1800's
find f(-2) for the function f(x)=x^2-6
Donna's Deli delivers lunches for $7 per person plus a $35 delivery fee. Larry's Lunches delivers lunches for $11 per person. a. Write an expression to represen
What is the difference in the role of an operator and the role of a promoter?
Elections to choose officials to stand for the people's interests in the work of government reflect the principle of
If Cuba were to enter into a trade agreement with an Asian country in 1903 without US approval, which of the following would be violated? A) the Teller Amendmen
you have a 3 gallon jug and a 5 gallon jug you need to measure out exactly 7 gallons of water how can you do it?
Gravity is considered what type of force? conservative non-conservative
How many fl oz = 4.25 c