user7947 user7947
  • 23-12-2022
  • Mathematics
contestada

A line passing through the points (-8, 13) and (-6, 19)

Respuesta :

Otras preguntas

50 paise × 1000 give your answer in rupees​
Diction primarily concerns an author’s _____. A. clarity B. speech C. mood D. word choice
The ratio of teachers to male students to female students in a school is 3:17:18 if the total number of students in the school is 630 determine the number of te
A family-sized box of cereal with dimensions 3x9x12 inches costs $6, while the regular size with dimensions 2 x 8 x 9 inches costs $4.50. What is the difference
A right triangle has one angle that measures 48°. What is the measure of the other acute angle?
A 2-gallon container of window cleaner costs $13.20. What is the price per quart?
58° 47° Find the value of x
Procedures of pressure area care​
Can I get help with this problem
Environmental factors, such as friends, family, and the media, have little influence on whether or not someone chooses to drink or not to drink. Please select t