Rohan7590 Rohan7590
  • 22-05-2023
  • Business
contestada

information about direct materials cost follows for a local company: standard price per materials gram $ 16 actual quantity used 2,250 grams standard quantity allowed for production 2,375 grams price variance $ 14,400 f required: what was the actual purchase price per gram?

Respuesta :

Otras preguntas

2x-y=-3 2x+y=1 Use substitution
A local ice cream shop is having a sale. For half-price, patrons can select one of three flavors of ice cream, vanilla, chocolate, or strawberry; the ice cream
Reflexión acerca es en una sociedad democrática se debe garantizar la igualdad de todas las personas y tu respuesta es afirmativa explica cómo se puede lograr e
please give a step by step answer to this question
Why did Brainly charge me 57$
PLS HELP WITH THIS MATH QUICK CHECK IM REALY CONFUSED!!!!!!!
How did Canadian immigrants impact the culture of Karelia
Whitney drew a scale drawing of a house and its lot. The scale she used was 10 millimeters = 3 meters. What scale factor does the drawing use?
How is Mary's perspective (use text line) used to signal something is wrong to the reader?​
Who was Jesse Owens? What sport did he participate in? What was his impact in the sports world? What was his impact in the (society) world?