jacthefoxv2 jacthefoxv2
  • 24-05-2023
  • Mathematics
contestada

4-pound bag of cornmeal costs $19.84. What is the price per ounce?

Respuesta :

Otras preguntas

Which one of the following words is spelled correctly? A. Believe B. Niether C. Reciept D. Foriegn
cornerstone baker sold 78 pies on monday 96 pies tuesday 104 pies wednesday 40 pies thursday 77 pies friday on average how many pies did they sell per day
One appropriate response to syncope is to
Which of the following is a danger the Earth faces as a result of overpopulation? a. decreased food production c. waste management b. pollution d. all of the ab
To add the suffix ment to argue requires a spelling change. True False
did the national assembly's constitutions of 1791 abolish the monarchy
Hank earns $12 per hour for babysitting. How much does he earn for 15 hours of babysitting?
2/3 of the product of 3/8 and 16
When historians talk about the past, they are referring to events that:
what percent is 24 of 96