dreamxette5799 dreamxette5799
  • 24-05-2023
  • Mathematics
contestada

What is the unit price of a 32-ounce box of brown sugar that
costs $38.4?
A) $19.20 per ounce
B) $1.20 per ounce
C) $38.40 per pound
D) $76.800 per pound
E) $1.20 per pound

Respuesta :

Otras preguntas

35 7= __ w PLEASE HELP!!!!!
write an editorial supporting or rejecting the idea that the only way to gain democracy in a country that does not have a democratic government is to wage a rev
Consider the system of equations. x+2y=12−3x−2y=4 How do you solve the system of equations with Cramer's rule? Drag a value or determinant expression into each
Rita deposited a check for $ 86.55 and a check for $ 387.44. He receive $75.00 in cash What was her total deposit
(19+15)+5 simplified
Which type of phospholipids is more permeable to glycerol
Suppose J=[−2365]. What is the value of |J|? Enter your answer in the box.
What does it mean when you are isolating someone
English 12 H1: Section U10304Q1W1 Unit 2 The Middle Ages 2.06 The Pardener's Tale Prev Next > 02.06 Collaborative Character Description Discussion Grade: N/A
Why does the earth experience uneven heating? Will give brainliest!!!!!