verdelusjanessa verdelusjanessa
  • 23-01-2024
  • Mathematics
contestada

An 8-pack of sponges costs $2.16. What is the unit price?

Respuesta :

Otras preguntas

For whom is a given mix of goods and services to be produced? How, in other words, are the society's outputs to be distributed among its members? In a market ec
15+25=m-45 what is the solution?
Evaluate Solve 7x + 5 < 3x + 25
The following information is related to Kingbird Company for 2017. Retained earnings balance, January 1, 2017 $981,000 Sales Rev
Which graph shows a system of equations with no solutions? On a coordinate plane, the graphs of 2 circles are shown. Both circles have a center at (0, 0). The s
7^2=49 in log form pls
how does the nonpolar nature of lipids contribute to their insulating quality
Harry is half his brother's age. His brother is 28 years younger than their Aunt Jenny, who is five years older than Harry and his brother's dad. their dad is 3
The following question involves a standard deck of 52 playing cards. In such a deck of cards there are four suits of 13 cards each. The four suits are: hearts,
An energy input of 33.44kJ is required to raise the temperature of 100 grams of water from room temperature (20°C) to boiling temperature (100°C). How many phot