Prince3668 Prince3668
  • 24-01-2024
  • Mathematics
contestada

At the produce store you can buy 3 bags of bananas for $20.07. How much would it cost you were to buy 2 bags?

Respuesta :

Otras preguntas

Rewrte each sum as a product of the GCF of the addends and another number. 2. 15+45 3. 9+27
Which of the following is the best example of peer pressure using a reasoning tactic?A.  "Have a cigarette. Everyone in this group smokes."B. "C'mon and take a
How did radio shape modernism in the 1920s
13 apples for 2 pies
How do I write 2\5, 1.4, 1\3, and 0.5 from least to greatest?
Which of the statements below does not describe erosion? Erosion can benefit the environment. Erosion can be harmful to the environment. The process of erosion
Renuka has two pounds of pepper in her cupboard. She knows that there are 16 ounces in one pound. After Renuka makes one batch of Garam Masala, how many ounces
Explain why the growing of willow for biofuel is an example of sustainable development.
Explain why the growing of willow for biofuel is an example of sustainable development.
What is the density of Neon at room temperature?