lgarcia79 lgarcia79
  • 22-02-2024
  • Mathematics
contestada

A baker is selling a dozen donuts for $21.00. Based on this rate, how much will 1 donuts cost?

Respuesta :

Otras preguntas

After heating up in a teapot, a cup of hot water is poured at a temperature of 210°F. The cup sits to cool in a room at a temperature of 70° F. Newton's Law of
Find the equation of a parabola with a focus at (-4, 7) and a directrix of y=1. ANSWERS ATTACHED, 15 points, due in 2 HOURS!
What's the answer for this question?
who is the second president of US​
In Grendel, what poetic device is used in the phrase "deeds of dead kings" (146)? O A. Simile O B. Alliteration O C. Metaphor O D. Paradox
A girl kicks her ball. It went 10 feet and came back to her how is that possible?? ​
Recomendations and solution for river pollution
the acceleration of a car is 10m/s².if the starts from rest , what will be its speed after 10sec.​
what is the organic product formed when ethanoic acid reacts with ethanol?​
what is the importance of human right?​