kyanjosleite kyanjosleite
  • 23-05-2024
  • Mathematics
contestada

um quilograma de carne custa 38 reais, se eu comprar 3,450 de carne, quando eu gasto? como faz a conta?​

Respuesta :

Otras preguntas

Write a simple Bean to display the current Date and invoke it from the Java Server Page.
Law of cosines: a2 = b2 + c2 – 2bccos(A) Find the measure of J, the smallest angle in a triangle with sides measuring 11, 13, and 19. Round to the nearest whole
What types of energy are involved in a chemical reaction
Complete the sentence. _____ is written to entertain readers or to provide information that readers find interesting and pleasing. A feature article A news arti
For f(x) = 4x + 2 and g(x) = x2 - 6, find (f + g)(x).
Use the graph to complete the statements.
Where do I find the “solution” do a quadratic equation on a graph? How many possible real solutions are there when you solve a quadratic equation?
How did tobacco and other cash crops factor in to the development of slavery in the Americas?
I need help with this within the next /0 mins sum1 plz help
Four ounces of oregano and 2 ounces of garlic powder are mixed to create a poultry seasoning. Oregano costs $4 per ounce, and garlic powder costs $3 per ounce.