iqbalkamal iqbalkamal
  • 24-02-2016
  • Mathematics
contestada

7 pounds of grapes cost 10.43.how much does 3 pound cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 24-02-2016
So what you would do is divide $10.43 by 7 and multiply that answer by 3.

$10.43 divide 7 = $1.49 and then $1.49 x 3 = $4.47. Therefore the answer would be $4.47.
Hope that helps!
Answer Link

Otras preguntas

the most serious outcome of a violence act is
Why was the Declaration of Sentiments important to the social reform efforts of the 19th century? Select the best answer from the choices provided. It outlined
What is market saturation?
write complete ionic and net ionic equations for, SrCO3(s)+H2SO4(aq) -> SrSO4(s) +CO2(g)+H2O(l)
I only need the first half
what is the explicit rule for the following sequence -10 - 12 -14 -16
The fucntion f(x)= square root -x is shown on the graph. Which statement is correct?
PLEASE HELP! What is Wikipedia's neutrality policy? Why is it important?
5-2p=11 Explain How To solve the answer.
Which dynasty established the idea of the Mandate of Heaven