jfrazier2007201 jfrazier2007201
  • 22-05-2018
  • Mathematics
contestada

HURRY ILL MARK AS BRAINLEST AND 69 PTS Mira bought 11 cans of tuna for $15.07. Each can cost the same amount. How much money did Mira spend on each can of tuna? A. $1.37 B. $13.70 C. $137.00 D. $165.77 69

Respuesta :

littlemisshelper
littlemisshelper littlemisshelper
  • 22-05-2018
15.07/11 = 1.37. She spent $1.37 on each.
Answer Link

Otras preguntas

HELP DUE ASAP!!!! TY
how did the house change after eve's death
Represent the following expressions as a power of the number a (a≠0):((a^2)^−2)^5÷(a^15)​
Where is nurse Eunice Evers when the movie begins
Who painted Mona Lisa
who can answer this gets all my points, and I'm not giving you five.Got it!? answer!please....plz​
is the development of bone as an embryo;. is the development of bone across our entire lives. Select one: a. Ossification; cartilagation b. Cartilagation; calci
Which definition fits the following sentence? This new work schedule does not SUIT my needs?
IM FAILING MATH PLS HELPPPP
(04.01 LC) Which known factor affects prices in the financial markets? International stocks Media speculation Government policy Foreign companies