karmony2022
karmony2022 karmony2022
  • 23-07-2018
  • Mathematics
contestada

a box of 144 garbage bags costs $12. at this price,how much are you paying for each individual garbage bag? (round to the nearest cent.)

Respuesta :

Natren Natren
  • 23-07-2018
Divide the number of bags by the price of the box and that equals the price of the individual bags which is .08 cents
Answer Link

Otras preguntas

A practical machine cannot be 100% efficient? please give me the answer.​
Explain any 2 objectives of a multinational firm with regard to its compensation policies?
Can somebody please answer asap for brainlist and correct answer?
Find the x- and y-intercepts of the parabola y=x^2+4x−6
As you read an informational text, it is important to ask yourself questions to make sure you it.
Can somebody please answer asap for brainlist and correct answer?
help im so confused!!!!!
QUESTION 2 Larger social patterns based on systemic inequalities tend to produce a person's social standing through A. The manner in which a person has been soc
pleasee help with function graphing
Which combination of servings is likely to provide the widest variety of vitamins and minerals?