Lizzymizzy
Lizzymizzy Lizzymizzy
  • 22-08-2018
  • Mathematics
contestada

Four pounds of bananas cost $1.96. How much does it cost per pound?

Respuesta :

SKYBLUE1015
SKYBLUE1015 SKYBLUE1015
  • 25-08-2018

$0.49 Per Pound Of Bananas.

I hope this helps! XD

Answer Link

Otras preguntas

What were the causes of the cold war?
Which of the following tends to form a cation (positive ion) with a charge of 2+? a. Na b. O c. He d. Mg
How did America end up going to War with Iraq?
without multiplying determine which expression has a product greater than 52,678A) 5/6 x 52,678B) 9/9 x 52,678C) 4/3 x 52,678D) 3/5 x 52,678How can I tell just
Seb made a jump of two and a half meters Kirsty's jump was 10 centimeters longer how long was Kirsty's jump
If the midpoint between (18, y) and (20, -15) is (19, -5), find the value of y.
How were the democratic and republican parties formed?
At what point (x,y) do the two lines with equations x-2y=5 and 3x-5y=8 intersect?
How are boundaries between river systems and natural vegetation regions different?
What were the causes of the cold war?