mchightower mchightower
  • 23-08-2018
  • Mathematics
contestada

you buy 3.7 pounds of trail mix. The mix cost $2.79 per pound. what is the total price for the trail mix

Respuesta :

teetee09
teetee09 teetee09
  • 23-08-2018
Your going to multiply 3.7 times 2.79 and your answer is going to be 10.323
Answer Link

Otras preguntas

Which statement shows that Sal is hopeful at the end of the book? A. She wants to take another trip to see Old Faithful with her father and grandfather. B. S
what are the names of ruby bridges 4 sons
to heat 1g of water by 1 C requires A) 1 calorie b)1 Carlorie c) 1 Joule d) 1 watt
Which quotation sums up Herbert Hoover's view of the Great Depression in 1933? A. “…the only thing we have to fear is fear itself. B. “This nation asks for a
describe the downs and ups of the economy in the years following ww2
SAT Question of the Day: Although his close friends and colleagues see him as outgoing and -------, Milo usually feels shy and unsure of himself. (A) cautious (
How do you determine formula units in a unit cell?
Nineteenth-century sculptor Cordier also created busts of other African men and women in addition to African Venus. Which of the following was most likely his s
A lighthouse beacon can be seen 17mi in all directions. To the nearest square mile, what is the area over which the beacon can be seen?
What is 2.06% written as a decimal?