trtrhtfhxtrdxhether
trtrhtfhxtrdxhether trtrhtfhxtrdxhether
  • 23-09-2018
  • Mathematics
contestada

gabriella bought 12 feet of ribbon for 0.75 per yard. how much did she pay?

Respuesta :

naz731
naz731 naz731
  • 23-09-2018
$9 is the answer to the question
Answer Link

Otras preguntas

A line has a slope of 2 and passes through the point (-4,3). What is an equation of the line? Pect the right option from the below but y = -21 - 5 I y = -22 - 2
How does the narrator describe Uncle Matt's transformation after Emily's death? А He has become more quiet and forlorn. B He has become more driven and passiona
How far from the base of the house do you need to place an 18’ ladder so that it exactly reaches the top of a 14’ wall?
Choose the letter of the pronoun that best completes each sentence. Para la Navidad ____ di a mis padres una tarjeta para ir a un restaurante. los le la les
Fill in the blank with the correct form of écrire in the present tense. Tu__une lettre à ton amie. O A. écrit O B. écrivent C. écris D. écrivez
How long does Jake give Dr. Sabato to tell them who he is and what he's doing? Five seconds Five minutes Five hours Five days
Which is "not" one of the basic characteristics of life? a. reproduction b. response c. digestion d. air
WILL GIVE BRAINLIEST. Use the Pythagorean identity and tangent identity to find Tanθ if sinθ= -1 and 0 ≤θ<2π radians. (ie. find all tanθ on the unit circle w
PLEASE HELP MEEEEEEEEE​
can someone PLEASE HELP ME PLEASE?? trying to correct answers and i don't understand anything!!! would really appreciate help The area of a right triangle is 1