Eguillen12 Eguillen12
  • 24-09-2018
  • Mathematics
contestada

can someone help me with this question please

can someone help me with this question please class=

Respuesta :

dianagibson5 dianagibson5
  • 24-09-2018
The answer is A because it has the lowest price per ounce.
Answer Link

Otras preguntas

What economic challenges did Ford face? How did he respond?
If you divide an inheritance of $45,600.00 among 22 heirs, each heir will receive A. $207.27. B. $2,072.73. C. $2,027.27. D. $2,073.72.
How did the labor union movement change in the 1950s? What problems surfaced?
What is JK rounded to the nearest hundredth show your work
what is (in fractions) 27- 25 1/6 (don't need explanation)
The Second Bank of the United States performed all of the following functions EXCEPT?: A. receiving and paying out federal funds. B. stabilizing the money suppl
Compared to yellow light, orange light has A. the same frequency. B. a faster wave velocity. C. a longer wavelength. D. a different polarization.
On what two methods did the Wilson administration depend to finance the war effort? How did the war cost compare with the typical peacetime budgets of that era?
Which of the following is correct? A This car is more expensive than any car in this showroom. B This car is more expensive than any other car in this showroom.
Ruby ate 1 3 of a pizza, and Angie ate 1 5 of the pizza. How much of the pizza did they eat in all? A = 8 15 of the pizza B = 1 15 of th