haidenfirkins6657 haidenfirkins6657
  • 24-09-2018
  • Mathematics
contestada

Liz buys 4 pairs of jeans the jeans are $35 each how much money did liz spend?

Respuesta :

milot
milot milot
  • 24-09-2018
The jeans are 35 each and she bought 4 of them

So the equation is 35(4) = c
140
The cost of 4 jeans are $140 dollars.
Answer Link

Otras preguntas

"it is inevitable that our group differences will disappear as we grow and mature as a society."
In 2003, about what percentage of the population lives in poverty? a 2 b 5.5 c 12.5 d 24
Describe three new weapons used in World War 1?
Differentiation requires __________ of particular genes to produce populations with __________ capabilities that form tissues. differentiation requires ________
_______________ is the institution through which the state maintains social order, provides public services, and enforces decisions that are binding on all peop
Please I really need help on this
3) The Founding Fathers gained support for the Constitution by promising that A) all free males would be able to vote. B) the President would be from the S
what is the equation of the line that passes through the point (4,-7) and has a slope of -1/2
How do I find the value of each variable??
In an economy (or an organization, or a household) in which resources are allocated reasonably efficiently, it is ____ possible to increase performance along on