JbaileyGaming
JbaileyGaming JbaileyGaming
  • 25-09-2018
  • Mathematics
contestada

sandra bought 3 pounds of nuts for $10.35. What is the unit price per pound

Respuesta :

victoriasanmarcos32 victoriasanmarcos32
  • 25-09-2018

The unit rate price per pound is $3.45.

Answer Link
jamiyaellis6
jamiyaellis6 jamiyaellis6
  • 25-09-2018

Her unit per pound is $3.45

Answer Link

Otras preguntas

what does suffrage mean?
what force helps a ship float?
Put th verbs from the brackets in the correct tense from.  a)They (to furnish) the flat all day. b)Myelder brother (to decorate) his room sisce morning. c)When
how many times larger is 560 000 than 56?
describe the effects on global food webs if the suns energy could no longer reach earth
Egyptian leader who laid the foundation for modern Egypt
WHAT DOES D.A.R.E. STANDS FOR
Your answer is incorrect. There are 90 students in a speech contest. Yesterday, 2/5 of them gave their speeches. Today, 2/3 of the remaining students
what was one cold-war goal of the Marshall plan
Why is it rare for the soft part of an organism to become a fossil?