teal557 teal557
  • 25-09-2018
  • Mathematics
contestada

If 7 sandwich rolls cost $1.26, how much will 25 rolls cost?

Respuesta :

KennyStudys
KennyStudys KennyStudys
  • 25-09-2018
$4.5 since 1.26/7 is .14 and need 25 so it’s 4.5
Answer Link
vkyles vkyles
  • 11-03-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A great way to obtain hands-on training in a real work environment it to complete an ?
A circle has diameter endpoints at (7,2) and (p,8), p > 0, and the circle is tangent to the x axis. The circle’s equation can be written (x-h)^2+(y-k)^2=n.
-Born in Virginia -Served as Brigadier General in Confederate Army -Won praise for deceiving Union Army at the Battle of Yorktown in 1862 -Took command of the
I need the answers to 17 18 27 28
The ______ that you express toward a job or career demonstrates how you think and feel about it.
What interference can you make about the kind of king Malcom will be
Based on Helena's words to Hermia, what can we infer about their relationship history?
-x + 2y =0 jaakkkama
Please help soon :) 20 POINTS!!! What is one result of the Supreme Court’s decision in the McCulloch v. Maryland case? a.) state governments gained the power t
Which verb form correctly completes this sentence? ¿Tú _________ cuál es la mejor opción para llegar a la playa? A. investigó B. investigaste C. investigamos