Fay2121
Fay2121 Fay2121
  • 25-09-2018
  • Mathematics
contestada

Olive oil

Amount: 3 cups

Unit cost: $17.50/gallon

Total cost =

Respuesta :

kittenpaci1414
kittenpaci1414 kittenpaci1414
  • 25-09-2018

i think the answer is 3.27

Answer Link
jamiyaellis6
jamiyaellis6 jamiyaellis6
  • 25-09-2018

the total cost is $52.50

Answer Link

Otras preguntas

Clark's Chemical Company received refundable deposits on returnable containers in the amount of $100,000 during 2018. Twelve percent of the containers were no
According to the author, in order for a black female to advance in her career she needed to do what?
Two, trains, one from Howrah to Patna and the other from Patna to Howrah, start simultaneously. After they meet, the trains reach their destinations after 9 hou
What would be the reaction of sea anemone if a glass rod touch the tip of its tentacles?​
Each Sumerian city was the center of an independent​
The atoms of elements A (blue) and B (orange) form 2 compounds shown here. Do these compounds obey the law of multiple proportions?
Find the nth term of 9, 12, 13, 18​
(30 points worth, pls help) Use the function f(x) to answer the questions. f(x) = −16x2 + 60x + 16 Part A: What are the x-intercepts of the graph of f(x)? Show
Plz answer this question
Can somebody help me please I need this answer