gabriellabadon2
gabriellabadon2 gabriellabadon2
  • 21-10-2018
  • Mathematics
contestada

If nuts coat $9.20 per pound how much would 2 1/4 pounds cost

Respuesta :

homebeebti homebeebti
  • 21-10-2018

9.20 divides by 4 is 2.3 per quarter pound


There are 9 quarters in 2 1/4


So 9 times 2.3 is 20.7

Answer Link
katherinrose3
katherinrose3 katherinrose3
  • 21-10-2018
Twenty dollars and seventy cents
Answer Link

Otras preguntas

QUESTION 29 On January 1, 2021, Brown and Falls own equally (fifty percent (50%)) of the stock of Philips Corporation, an S Corporation. Philips Corporation has
Grameen Bank encourages MFIs to set interest rates by calculating its cost plus 10%. This is an example of which client protection principle? O a. Privacy of cl
How many electrons are being shared
it is attached below
What does the International Advertising Federation include in its report? a. A breakdown of all competitors' ad ratings within each segment b. A list of decepti
How can you tell from the graph if a = 1 or a =— 1?
A conclusion of the asymmetric information tennis racquet eBay transaction case study developed in class was that: a. a separating equilibrium could be restored
Mike Derrick and Juan Nunez currently run a small general contractor business that performs miscellaneous services, such as shoveling snow and fixing broken sig
100 point question, help please.
Determine a minimum value of n such that the trapezoidal rule will approximate VI+ √1+2r²dr with an error of no more than 0.001. 72 (enter a whole number only)