abbbaayyyy3597 abbbaayyyy3597
  • 23-10-2018
  • Mathematics
contestada

If you can buy one can of pineapple chunks for $2 then how manycan you buy with $10?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 23-10-2018

The answer to your question is,

You can buy 5 cans of pineapple chunks with $10. Since each can is $2, you need to add $2 for each can until you get $10. :3

-Mabel <3

Answer Link

Otras preguntas

4 1/2 - 2 2/3 Simplest form
The area of a rectangle is x2 - 3x - 28. The length is (x - 7). Find the width.
What subject can you argue about all day long? Why? What makes it easy for you (2+ sentences) please help :)
what does plaza mean?/
The sum of three numbers is 98. The ratio of the first to the second is 2/3, and the ratio of the second to the third is 5/8. The second number is: (a) 15, (b)
(The Giver) What rules did Jonas’ father disobey?
Dima called her friend to tell her that she saved 30% on her new skirt at a discount store. Her friend told her that she could have gotten a better deal at a di
Please answer the question in the picture correctly. If you do it right I will name you brainiest (give you extra points) 14 and older pls
Description of Mel in Laurie Halse book Speak
how is the constitutional principle of federalism reflected in the formal amendment process