brebrezzylove brebrezzylove
  • 23-10-2018
  • Mathematics
contestada

Mandy buys 5 packs of organic milk for the neighborhood store is priced at $3.96 how much does Mandee's spend and all of his purchase

Respuesta :

summergirl7987
summergirl7987 summergirl7987
  • 23-10-2018

Answer:

$19.80

Step-by-step explanation:

3.96 is the price so if you multiply it by 5 you get your answer.


the rest of the question doesnt make much sense so hope this helped?

Answer Link

Otras preguntas

Each of the 492 people who came to a school football game paid $12 for a ticket. How much ticket money did the school collect? A $1,476 B $5,000 C $5,904 D
write an email to the principal requesting to organise of fieldtrip for grade 11 student​
Help pls no joking around PLEASE HURRY
An experiment is defined as a Group of answer choices self-correcting process for asking questions and observing nature's answers. measure of the extent to whic
I need help with this please
What is a main idea? (1 point) A. a concept introduced in the middle of a text B. an action that leads to the main event in a text C. a lesson that is not state
Plz helps very quickkck
Why shouldn’t u cyberbully????
is 15 prime or composite,
What are the costs and benefits of technology?