brebrezzylove brebrezzylove
  • 23-10-2018
  • Mathematics
contestada

Mandy by five packs of organic milk from the neighborhood store each pack is priced at $3.96 how much does Mandy spend in all of his purchase

Respuesta :

student32949
student32949 student32949
  • 23-10-2018

$19.80 is spent on the milk

Answer Link

Otras preguntas

The US is anticipating a surplus of doctors in the future. is this true or false
alice Correa bought three yards of cloth to make a dress the cloth was on sale for 1.93 per yard how much did Alice pay for the cloth if the sales tax was 5%
Molecules helped by protein; move insoluble molecules across plasma membrane:
Which sport was the most popular at the end of the century? a. basketball b. horse racing c. baseball d. boxing
When can resonance structures be written for a molecule
An investigation was carried out to determine which of three antibacterial soaps is most effective. Four petri dishes labeled A, B, C, and D were set up. The sa
Gramps had been coaching at the local college when he quit and went to work at the bank
Pinocytosis is an example of a. osmosis. b. simple diffusion. c. active transport. d. facilitated diffusion.
state the difference between sugar in water and pebbles in water
Directions: Solve. Estimate to check if your solution is reasonable. 1. Frank stays fit by running on the beach. He ran 3 miles on Monday, 4.2 miles on Tuesday