vivianni0727p1y30v
vivianni0727p1y30v vivianni0727p1y30v
  • 24-10-2018
  • Mathematics
contestada

if 4 pounds of corn cost 13.60 and 7 pounds of tomatoes cost 14.00 how much does it cost to buy 9 pounds of tomatoes use a double numberline

Respuesta :

jm9833641 jm9833641
  • 24-10-2018

Answer: $18.00


Step-by-step explanation:


Answer Link

Otras preguntas

what property is written in the equation 23+35+7= 23+7+35
how can someone remember the slope formula
Which term can be used to describe any society with urban areas, farmland, and system of government? A. City-state B. State C. Theocracy D. Empire
Which statement best explains whether y = 2x − 3 is a linear function or a nonlinear function? It is a linear function because the graph contains the points (0.
If 4.5 pounds of cherries cost $10 what Is unit price per pound?
In addition to telling you which programs are currently running, what other information does the task bar display? A. The current time B. The programs containe
There are 198 students in the soccer league.There are 11 players on each soccer team.How many soccer teams are there?
When you convert 100 feet per second to inches per second will there be more or less than 100 inches
What event forced Justinian the 1 to start rebuilding parts of Constantinople
Where does a peptide bond form?