Alicia1818 Alicia1818
  • 24-10-2018
  • Mathematics
contestada

A package of 4 pairs of insulated socks costs $22.76. What is the unit price of the pair of socks?

Respuesta :

parkerfreeze
parkerfreeze parkerfreeze
  • 24-10-2018

It would be 5.69 per pair

Answer Link
wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 24-10-2018

$22.76/ 4 pairs of socks

$5.69/pair of socks

Answer Link

Otras preguntas

The perimeter of a sheet of paper is 38cm. If the width is 8 cm what is the length of the paper?
how do you write a good essay?
What two mixed numbers have a sum of 3
Why is there no ocean-continent divergence? I need to know I'm just in 6th grade
Argyle has 8 t-shirts and 5 pairs of shorts that he wears with either sandals or sneakers.if all the colors and patterns coordinate how many different outfits c
What two mixed numbers have a sum of 3
in 5.074 the digit 5 stands for _____________
your body consists of 7/10 water. is more than 1/2 your body water. explain
What is the gel like substance in a plant and animal cell?
what percent of 150 is 60?