sophia7052
sophia7052 sophia7052
  • 25-10-2018
  • Mathematics
contestada

I need help with this and FAST please!!!!

I need help with this and FAST please class=

Respuesta :

vampires1864 vampires1864
  • 25-10-2018
What grade is this ???????????
Answer Link
trevordoyleione
trevordoyleione trevordoyleione
  • 25-10-2018

Divide cost 1.89 by number 16 to get unit cost

1.89/16  = 0.118

3.49/32 = 0.109

5.09/64 = 0.0709


the last one is cheapest unit cost so Peters is the best buy

Answer Link

Otras preguntas

explain the alignment of the earth sun and moon during a solar eclipse
asap pplllzzz help asap
Which foreign country touches three of the southwestern states?
cabeza de vacas la relacion is an example of an historical record what is the purpose of this record A. to promote the benefits of exploration B. to convince
In this equation, what should be the coefficients of the reactants and products? I2 + O2 → I4O9
Sarah paints the box below. she paints the whole box except for the front face what area of the box does she paint
suppose you roll two number cubes and pick a letter from the alphabet at random. find the probability that you roll 2 even numbers and pick one of the vowels a,
Which of the following did not help the Inca successfully control a large empire?
The Supreme Court ordered the states to carry out its ruling in Brown v. Board of Education "with all deliberate speed.” This implies that the ruling would most
Volume of a pyramid: v = 1/3(area of base x (height surface area of a pyramid: a = 1/2(perimeter of base x (slant height + (area of base a pyramid has a height