0496102
0496102 0496102
  • 21-11-2018
  • Mathematics
contestada

A store sells 22 bottles of water for $4. Use the ratio table to find the cost of 33 bottles.

Respuesta :

Sanchez812134 Sanchez812134
  • 21-11-2018

Well 22=4 & 44=8 so 33=6

Answer Link

Otras preguntas

35. Which best describes the geography of Australia? A. lakes and rivers across the southwest B. mountainous with scattered tropical lowlands C large tropical z
HELP! THIS NEEDS TO BE DONE TODAY!!!Explain how Clover develops Orwell’s allegory, give a direct quote from the text, explain how the quote shows how Orwell dev
All matter in the universe has physical properties. True False
Which of the following is an example of internal conflict? A. Leiningen's decision to fight the ants B. warning of the approaching army of ants C. the stamp
simplify (-6^1/3)^(-2)=
11.♡What is the standard form of the equation of a circle with center (3,-2) and radius 4?AO (X - 3)2 + (y + 2)2 = 16BO (x – 3)2 + (y + 2)2 = 4C. (x + 3)2 + (y
What happens when the temperature of a substance decreases significantly? A. Most substances will expand. B. Most substances will gain atoms. C. Most s
Which trophic level is most vulnerable to extinction?A.tertiary consumer levelB.producer levelC.secondary consumer levelD.primary consumer level
When jill tried on a very fashionable but expensive coat, she thought it looked great. however, she initially felt guilty about buying the coat because she coul
What is the median of the data represented In the line plot below