joe6629
joe6629 joe6629
  • 25-11-2018
  • Mathematics
contestada

Each pound of fruit costs $4. Write an expression that shows the total cost of fruit use the variable you identified in the question 1. Variable J

Respuesta :

emanithomspn emanithomspn
  • 25-11-2018
the expression would be j • $4
Answer Link
turtlelover7207
turtlelover7207 turtlelover7207
  • 25-11-2018

The expression would be 4J or 4xJ.

Answer Link

Otras preguntas

WWII terms- Please get his done fast!!, and i need all of them thank you! Give definitions and explanations for the following terms: Propaganda Causes of WWII R
PLEASE HELP 15 POINTS
Which choice correctly describes this event? I will draw two cards out of a standard deck of playing cards, and they will be 2 Kings. A) Impossible B) Unlikely
Would you chose Hamilton or Jackson, why?
Production refers to all the activities and processes used in making both tangible and intangible products. True or False
Explain the difference between dependent and independent variables
The graph of g(x) shown below resembles the graph of f(x)= x^2 but it has been reflected over the x-axis. Which is the equation of g(x)? (PLEASE HELP NEED ANS
Complete the congruency statement for the figure shown. ABC=____
Answer please the question thank you
find the sum of 645.1 and 48.77 without rounding ​