kevingarcia061507 kevingarcia061507
  • 21-12-2018
  • Mathematics
contestada

a factory makes parts for toys in different quantities,as shown in the table. how much would 11 parts costs

Respuesta :

januarywrites
januarywrites januarywrites
  • 21-12-2018

Answer:

I've seen this question before :)

Step-by-step explanation:

Divide $0.90 by 2 to get the cost per part. You get $0.45.

To get the cost of 11 parts, multiply $0.45 by $11.  

The answer is $4.95.


Cheers, July.

Answer Link

Otras preguntas

Can someone help me plssssss ;w; The magnitude of an earthquake depending on the energy it produces can be modeled using the equation M = 0.6666 log x – 3.2. Co
Which of the following best describes the slope of the line below? A. Undefined B. Zero C. Positive D. Negative
Which empires sought to convert all conquered peoples to Islam?
Need help now!! Which is not a necessity in developing a civilization? A: Surplus of food B: various kinds of work C: wheeled transportation D: Many people liv
DeAnna had $23 to spend on two pencils. After buying them she had $17. How much did each pencil cost?
What is the temperature shown on the thermometer below? Question 1 options: 24 *C -13 *C -16 *C -24 *C
what is a mistake and how do i correct it
How many muscles do you have in your body? 600+ 200 500 150
Which sentence best describes a conflict? O A. An astronaut puts on her spacesuit to go outside. O B. A parent can't decide what's best for his family. O C. A t
what is the value of 10^-3