nalsewd nalsewd
  • 22-12-2018
  • Mathematics
contestada

Help plzzzzz I don’t know this

Help plzzzzz I dont know this class=

Respuesta :

sqdancefan
sqdancefan sqdancefan
  • 23-12-2018

Answer:

$6

Step-by-step explanation:

The graph shows you that 4 pounds of apples (and no cranberries) can be purchased for $24. Thus each pound costs ...

... $24/(4 pounds) = $6/pound

Answer Link
Ana1311
Ana1311 Ana1311
  • 26-12-2018
4 pounds of apples cost $24
So $24/4=6
6 pounds
Answer Link

Otras preguntas

Which ancient sources explain the physical differences of different population groups as being due to differences in geography?
When quitting smoking, stress-management techniques can?
A(n) __________ is money set aside by formal action for a specific use.
Photochemical smog tends to form over
COMPARE: How were the outcomes of Pasteur’s and Redi’s experiments similar?
Carnivores that feed on other carnivores are
How can you use a number line to compare and order numbers?
Alex is a 32-year-old man who is scheduled to travel to a country where hepatitis a is endemic. he leaves in 3 weeks and will be gone a month. he received his f
If a quadrilateral has sides that measure 4 in. and angles that all measure 900, we can consider the quadrilateral to be a/an
What is 5.17490 rounded to the nearest thousandth