contestada

Mary can either take her lunch or buy it at school. It cost 1.95 to buy lunch. If she wants to spend no more than $30 on lunch per month, how many lunches can she buy at most?

Respuesta :

Answer:

15 lunches she can buy with her 30$

Step-by-step explanation:

30/1.95= 15

Otras preguntas