kamora80
kamora80 kamora80
  • 23-02-2019
  • Mathematics
contestada

The group members price the muffins at $15 per dozen. What is the price per muffin?

Respuesta :

annarosehardy
annarosehardy annarosehardy
  • 23-02-2019

Answer:

$1.25 per muffin

Step-by-step explanation:

Take 15 divided by 12 because a dozen equals 12.

15/12=1.25

Answer Link

Otras preguntas

Viruses can only be studied in detail using a(n) _____. A. magnifying glass B. light microscope C. electron microscope D. compound microscope
Which system is equivalent to​
The image shows a high-elevation, low-relief landform with a river flowing over it.Which type of landform is shown?hillmountainplainsplateau
pls help 90−x·30=80 what is x
What goal did the western allies have in the boxer rebellion
Which system is equivalent to​
what is social rules ?​
In this lab, you observed how different factors such as velocity, gradient, and _______, or amount of water in a stream, affect the rate of _______, the transp
Which planet has the most gravity and why
These images show types of landforms.Which image shows a plain?