rehana1320067494 rehana1320067494
  • 24-02-2019
  • Mathematics
contestada

Plz help me with I need the help from people to help me plz ASAP

Plz help me with I need the help from people to help me plz ASAP class=

Respuesta :

jimrgrant1 jimrgrant1
  • 24-02-2019

Answer:

C

Step-by-step explanation:

To find the cost per gallon ( unit cost ) divide cost by number of gallons purchased, that is

cost per gallon = [tex]\frac{35.38}{12.2}[/tex] = $2.90 → C

Answer Link

Otras preguntas

Guys I need help on this question. You must watch this video first
Please answer correctly !!!!!!!!!!!!!! Will mark Brianliest !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Write a journal entry on the following prompt. Imagine you could be a star in any sport you wanted. 1) Which sport would you choose and why? 2) What would you h
If the initial point of a vector is (6, −5) and the terminal point is (2, −3), find the components of the vector. A) <−4, −8> B) <−4, 2> C) <4, −
The cloud rises ____________ feet into the sky.
Why is it hard to predict the weather more than a few days in advance?
Which answer is an example of a pull changing motion
based on the two diaries, how would you characterize the main similarity in viewpoint between Dawson and Richards? NO LINKS OR BLANK ANSWERS! A) They both suppo
I have like a thousand points and i never use them so im giving some away but you have to tell me about your favorite food and why hehe happy bday to youuu tehe
If total employee benefits are calculated as a percentage of their gross pay, which of the following employees receives the largest percentage of their gross pa