contestada

each of my rose bushes cost 24 gold coins plus a delivery fee of 16 gold coins . If I have, at most,1,000 gold coins to spend how many rose bushes can I buy ?

Write an inequality that represents this situation.

each of my rose bushes cost 24 gold coins plus a delivery fee of 16 gold coins If I have at most1000 gold coins to spend how many rose bushes can I buy Write an class=