heyyyougirl11
heyyyougirl11
26-03-2019
Mathematics
contestada
Do you know how to do this?
Respuesta :
Phantomworkz
Phantomworkz
26-03-2019
6.45$ for 3 divide 15.05
Answer Link
ugapup
ugapup
26-03-2019
What you would do first is find the unit price (how much one item costs). To do that you would need to do 15.05 divided by 7 which equals 2.15. After that you multiply the 2.15 by 3 and you get 6.45. Hope this helps!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 46+ )
Otras preguntas
How US is the most developed country?
In 1839, a group of Africans took control of a Spanish ship called La Amistad that was bound for a port in Cuba where the Africans were to be sold as slaves.
Based on the information below, choose the correct answer. Note: The monthly loan payment was calculated at 119 payments of $367.96 plus a final payment of $36
HELP ASAP!! DUE IN TOMORROW!! WILL MARK AS BRAINLIEST IF ANSWERED NOW!! 1. Design an experiment that determines the amount of time needed for a person's heart r
Can you help me with this question? You get 20 points if it is correct OLNY.
According to the History of the Internet video, what was the thing ever purchased on the internet. * A.) A Book B.) Pizza C.) A Watch D.) Shoes
Why might people outside of Latin America want to preserve the Amazon Basin ?
if f(x) is an antiderivative of g(x), and g(x) is an antiderivative of h(x), then a. f"(x)=h(x) b. h"(x)=f(x) c. none of the above
Does this make sense. Please fix if there is a mistake or if it can be better. "The question "Are you happy?" set off the novel." I don't know if "set off"
Does anyone know what 8 1/2 x 4 1/2 is because I keep getting 32 1/2, but the answer is 38 1/2? If you know, please explain. By the way how can I put questions