sanchitcoolcham5503 sanchitcoolcham5503
  • 25-04-2019
  • Mathematics
contestada

At a store, Susan selected a pumpkin that weighed 35.2 ounces. Pumpkins cost $1.80 per pound. There are 16 ounces in 1 pound. How much did Susan's pumpkin cost?

Respuesta :

grace200452 grace200452
  • 25-04-2019

$3.96 i think i just did the math

Answer Link

Otras preguntas

How many miles will paez family drive each day if they decide to take 5 days to drive 865 mi to Dallas
Two elements that have similar properties to copper
231 km 811 m + 485 km 829 m
What did the king do with the laws that were necessary for the public good?
People are not subject to any nation or government??? (which government would that be?)
What is 10 to the second power?
Read the paragraph. (1) Owning a pet is popular in the United States. (2) For example, an estimated 83 million people own dogs and about 95 million own cats. (
The Earth Liberation Front (ELF) claimed credit for the October 1998 arson of a ski resort in Vail, Colorado. ELF said the resort was expanding into the habitat
Haddie wrote a check to the grocery store for $156.00. However, when she looks at her check register later that night, she sees she only has $122.66 in her chec
Name three reactions to the teachings of Jesus