pridebutter pridebutter
  • 26-05-2019
  • Mathematics
contestada

the price of milk found by dividing its cost in cents by its volume in gallon. what are the units in words?


Respuesta :

surn1930
surn1930 surn1930
  • 26-05-2019

Answer:

gallons and cents

Step-by-step explanation:

These are the things you can basically measure.

Answer Link
zariiaa
zariiaa zariiaa
  • 26-05-2019

Answer:

gallons and cents

Step-by-step explanation:

These are the things you can basically measure.

Answer Link

Otras preguntas

What is 3.5 converted into a percent
The cost of mailing a DVD in an envelope by express mail is equal to the cost of mailing a DVD in a box by priority mail. What is the weight of the DVD with its
You buy a lily and an African violet on the same day.You are instructed to water the lily every fourth day and the water the violet every seventh day after taki
Diego's investment in a stock grew 28% to $448. how much did he invest?
What percent of 240 is 32?
At this rate how many minivans will pass Luann if 60 vehicles passed her?
K^2+5k-6=0 by the quadratic formula
What is 1.0395 x 10 to the power of 9 in standard notation
Convert 11/50 into a decimal
What is 1.0395 x 10 to the power of 9 in standard notation