helpmeoutpleass helpmeoutpleass
  • 22-06-2019
  • Mathematics
contestada

Someone please help me out ?

Someone please help me out class=

Respuesta :

hienh4517 hienh4517
  • 22-06-2019
12/16 = 0.75

It costs $0.75 per ounce

Hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

When Republicans chose Ulysses S. Grant as their presidential candidate in the election of 1868, Democrats chose a. Andrew Johnson. c. Samuel Tilden. b. Horatio
What short-term crises precipitated the Constitutional Convention, and what were the main points of debate at that meeting?
How did the Alien and Sedition Acts divide American Political parties ? a. Democratic Republicans supported the acts. Federalist opposed them. b. Federalist sup
Who is Chinua Achebe?
the fertile crescent is named after its
What was the new racial order proposed by the Nazis?
Write the structural formulas for the four-carbon alkanes (C4H10)
Which sentence uses a verb that agrees with its subject? a. Was the people playing soccer at the park? b. Near the coast live several species of aquatic birds.
Uranium-234 decays to lead-214 through a series of alpha decays. Which of the following is the total number of alpha particles emitted in this decay series?
A class of 30 students ate 9 pizzas. How many pizzas would be needed for 40 students? Please show me your work!