mariog6212345
mariog6212345 mariog6212345
  • 21-08-2019
  • Mathematics
contestada

Find the unit price if a 4-pack of mixed fruit sells for $2.12​

Respuesta :

RaquelLWhite
RaquelLWhite RaquelLWhite
  • 21-08-2019

Answer:

I believe it's .53

Step-by-step explanation:

2.12 / 4= .53

Answer Link
PickleGirlyGirl
PickleGirlyGirl PickleGirlyGirl
  • 21-08-2019

Answer:

0.53

Step-by-step explanation:

4/2.12=0.53

Answer Link

Otras preguntas

125 divided by 5 = 100 +
How do phosphates influence biotic factors
When Filipinos rebelled against US rule the United States found itself? A. Quickly defeated by rebel soldiers B. At risk of losing Philippines to the Spanish C.
which of the following best describes the importance of checks and balances for the untied states following the American revolution?
If a user has one column in a table and would like to make it into two columns what which command should be used
Question 6 Unsaved This increased after the Mexican American War as tension rose between pro-slavery and anti-slavery factions. Question 6 options: unity non
5x to the 3rd power y+35x to the 2nd power y+50xy=
The temperature was +5C at midday by evening the temperature was -3C
(9•10 to the power of 2) - (5.45•10 to the power of 4)
what would happen if the number of protons were to change in an atom