Lurdes1975 Lurdes1975
  • 25-09-2019
  • Mathematics
contestada

A 10-ounce package of animal cookies cost $2. What should a 35- ounce package cost, assuming the same cost per ounce?

Respuesta :

sherrydalloop30b2s sherrydalloop30b2s
  • 25-09-2019

Answer:7

Step-by-step explanation:

Answer Link
hpeyton12345 hpeyton12345
  • 25-09-2019

Answer: $61 because you have to do 10 x3 to get 30 then + $1 because $1 is equal to 5 pounds

Answer Link

Otras preguntas

Write the ratio as a fraction in simplest form, with whole numbers in the numerator and denominator4 : 2.4​
writea sentenceabout regional balanceddevelopment in nepal.​
Hello everyone sorry but i have a question does someone has the next move 3 students book ?
Which of the following electrical components protects your home from excessive flow of current in the electrical wires?- resistor- fuse- transistor- capacitor​
Can someone help please
2 Select the correct answer. Adrianna is using exponential functions to model the value, in whole dollars, of two investments. She represents the value of inves
Solve the system of equations by graphing, elimination or substitution method. Follow one method please. * (2 Points) 5x + 3y = 15 10x + 6y=20 One Solution No S
Which of the following statements about the Irish potato famine is true
Find the y-intercept of the parabola y = x2 + x − 5.
The medical term for "to break" is